Dzień Wolności Podatkowej 2024

28 czerwca 2024

28 czerwca 2024 roku, obchodzimy Dzień Wolności Podatkowej, symboliczną datę wyznaczoną przez Centrum im. Adama Smitha kiedy przestajemy pracować na rzecz rządu, a zaczynamy generować dochody dla naszych firm i rodzin.

W 2024 roku przypada on w 180. dzień roku. Oznacza to, że na opłacenie wszystkich danin, czyli podatków, niezależnie od tego jak się nazywają, w tym opłat i składek, które są przymusowe pracowaliśmy 179 z 366, o 8 dni dłużej niż w roku ubiegłym, co wyraźnie wskazuje na stale rosnące obciążenia podatkowe.

Prof. Adam Mariański: “Dzień Wolności Podatkowej powinien być radosnym dniem, bo wtedy odzyskujemy wolność. A tymczasem z roku na rok nasza wolność, nie tylko w zakresie rosnących obciążeń podatkowych (składkowych) maleje. Polski system podatkowy ingeruje w wolność jednostki oraz wolność gospodarczą. Jest to wynikiem populizmu polityków, zwłaszcza kiedy odwołują się do tzw. sprawiedliwości społecznej”.

Refleksja i dialog na temat przyszłości polskiego systemu podatkowego mają sens. Dowiedz się więcej. Materiały i badania znajdziesz tutaj: https://tiny.pl/dpfmt

Najnowsze aktualności

pl