WEBINAR: Raportowanie schematów podatkowych dla praktyków

25 maja 2020

3 czerwca br. (środa), o godz. 10.00 zapraszamy na webinarium:
Raportowanie schematów podatkowych dla praktyków.

Minęło półtora roku od wejścia w życie przepisów MDR. Pojęcia takie jak „raportowanie MDR” „schemat podatkowy ” są już powszechnie znane, istnieje świadomość obowiązku raportowania, jednak problem pojawia się w momencie, kiedy próbujemy odpowiedzieć na pytanie: co tak naprawdę podlega raportowaniu, czym jest schemat podatkowy i jak przedsiębiorca ma ten schemat zidentyfikować?

Kwestie dotyczące nowych przepisów MDR wciąż rodzą wiele pytań. Dnia 31 stycznia 2019 r., Ministerstwo Finansów opublikowało obszerne objaśnienia MDR. Ten kto żywił nadzieję, że dokument ten pozwoli na usunięcie wątpliwości co do praktycznych aspektów w zakresie realizacji obowiązku raportowego wyłącznie się rozczarował. Odpowiedzi czy dane uzgodnienie należy zgłosić jako schemat podatkowy, próżno szukać też w oficjalnych wyjaśnieniach Ministerstwa Finansów czy interpretacjach indywidualnych, których udzielenia odmawia Dyrektor KIS.

Podczas webinarium postaramy się odpowiedzieć na pytanie: jakie kroki powinien podjąć przedsiębiorca, aby zidentyfikować schematy podatkowe w swojej działalności oraz prawidłowo wypełnić obowiązki sprawozdawcze?

Omówimy m.in.:

  • przesłanki uznania czynności za schemat podatkowy (wraz z przykładami),
  • krąg osób zobowiązanych do raportowania z uwzględnieniem ich roli (promotorzy, korzystający, wspomagający),
  • terminy raportowania schematów podatkowych oraz wypełniania innych obowiązków z zakresu MDR,
  • przesłanki posiadania procedury wewnętrznej przeciwdziałającej niewywiązywaniu się z obowiązku przekazywania informacji o schematach podatkowych,
  • praktyczne wskazówki, jak przygotować się do raportowania schematów podatkowych

Webinarium poprowadzi Joanna Majcherczak, stary konsultant w MG
Zapisz się i dowiedz się więcej:


Najnowsze aktualności

pl