Od 2010 roku członek Izby Adwokackiej w Łodzi. Od 2015 roku współpracownik Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, od 2016 roku członek Komisji Praw Człowieka Okręgowej Rady Adwokackiej w Łodzi. Brał udział w postępowaniach dotyczących pytań prejudycjalnych przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Specjalizacje
Wykształcenie
Pasjonat żeglarstwa; posiada uprawnienia jachtowego sternika morskiego. Miłośnik rugby i literatury historycznej. Amator grafiki użytkowej i komputerowej.
Ustawa o fundacjach rodzinnych to niezbędny instrument budowy firm na pokolenia. Autorzy omawiają zagadnienia związane z zakładaniem, rejestrowaniem i funkcjonowaniem fundacji rodzinnych w Polsce, a także komentują poszczególne przepisy przedmiotowej ustawy i innych zmienianych w tym zakresie aktów prawnych (np. podatkowych).
Co istotne ta publikacja została przygotowana przez praktyków uczestniczących w procesie uchwalenia ustawy o fundacjach rodzinnych, a także zakładających i rejestrujących fundacje rodzinne w Polsce, a wcześniej także zagraniczne.
Praktyczne przedstawienie regulacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z 23.10.2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii (Dz.Urz. UE L Nr 305, s. 17), z uwzględnieniem rozwiązań proceduralnych, a także orzecznictwa.
Wprowadzenie przepisów dyrektywy 2019/1937 to początek zmian w zakresie prawa pracy, a także problematyki compliance, która ma zapewnić zgodność działalności firmy z przepisami prawa.
Regulacje mają zapewnić poprawę w zakresie egzekwowania prawa i polityk Unii w określonych dziedzinach poprzez ustanowienie wspólnych minimalnych norm zapewniających wysoki poziom ochrony sygnalistów, czyli osób pracujących w sektorze publicznym lub prywatnym zgłaszających naruszenia w kontekście związanym z pracą.
Połączenia, podziały i przekształcenia spółek oraz grup spółek prawa handlowego. Zagadnienia prawne i podatkowe. Komentarz praktyczny to publikacja, w której Autorzy w niezwykle jasny i przystępny sposób wyjaśniają najbardziej skomplikowane konstrukcje prawne, w tym samą istotę restrukturyzacji. Definiują ją przede wszystkim jako wszelkie działania prowadzące do zmiany struktury podmiotu gospodarczego w celu zwiększenia jego efektywności i funkcjonalności.
Opracowanie ma na celu przybliżyć tematykę transformacji podmiotów gospodarczych w rozumieniu przepisów KSH tj. łączenia, podziału i przekształcenia spółek oraz regulacji między kilkoma spółkami. Komentarz skupia się głównie na podejmowaniu właśnie takich działań, które mają zabezpieczać firmy, umożliwić ich dalszy rozwój, przeciwdziałać niewypłacalności, konieczności restrukturyzacji długu, ewentualnej upadłości. Dodatkowo wzbogacona została o komentarz dotyczący nowych przepisów wprowadzanych przez nowelizacje KSH.
To publikacja, w której Autorzy w niezwykle jasny i przystępny sposób wyjaśniają najbardziej skomplikowane konstrukcje prawne, w tym samą istotę restrukturyzacji. Definiują ją przede wszystkim jako wszelkie działania prowadzące do zmiany struktury podmiotu gospodarczego w celu zwiększenia jego efektywności i funkcjonalności.
Opracowanie ma na celu przybliżyć tematykę transformacji podmiotów gospodarczych w rozumieniu przepisów KSH tj. łączenia, podziału i przekształcenia spółek. Komentarz skupia się głównie na podejmowaniu właśnie takich działań, które mają zabezpieczać firmy, umożliwić ich dalszy rozwój, przeciwdziałać niewypłacalności, konieczności restrukturyzacji długu, ewentualnej upadłości.
Najnowsza publikacja ekspertów Mariański Group pod redakcją prof. Adama Mariańskiego. Sukcesja w przypadku nagłej śmierci właściciela firmy może przysporzyć wielu problemów. W zależności od formy organizacyjno-prawnej prowadzonej działalności gospodarczej konsekwencje śmierci właściciela bądź współwłaściciela firmy będą różne. Kompleksowe studium ma pomóc w wyborze niezbędnych mechanizmów sukcesji minimalizujących obciążenia podatkowe, przy jednoczesnym zagwarantowaniu ochrony majątku przedsiębiorstwa rodzinnego dla przyszłych pokoleń.
Obowiązująca od 1997 r. Ordynacja podatkowa doczekała się wielu komentarzy i innych opracowań. Niewiele z nich ma jednak wymiar praktyczny. W niniejszym komentarzu nie analizujemy wyłącznie poszczególnych przepisów tej ustawy, analizujemy przede wszystkim całe instytucje prawne.
Autorzy są praktykami rozwiązującymi na co dzień problemy przedsiębiorców i jednostek publicznych w postępowaniach prowadzonych przez organy podatkowe. Niniejszy komentarz będzie pomocny w codziennych kontaktach z administracją podatkową, przyczyni się do podniesienia standardów tych relacji. Zwiększy również świadomość podatników odnośnie ich praw i obowiązków.