Webinar: Jak  spać spokojnie. Niezbędne procedury w twojej firmie.

9 sierpnia 2022

17 sierpnia br. (środa, start godz. 10.00) zapraszamy na webinarium:
Jak  spać spokojnie. Niezbędne procedury w twojej firmie.

Prowadzenie biznesu w Polsce nie jest proste. Niestety wielokrotnie przedsiębiorcy nie mogą skupić się wyłącznie na kwestiach handlowych. Przedsiębiorcy w naszym kraju, dla spokojnego działania, powinni być omnibusami – muszą zajmować się kwestiami zupełnie marginalnymi z perspektywy działalności gospodarczej i znać się na wszystkim – muszą przygotowywać raporty, deklaracje, zgłoszenia – zgodnie z coraz bardziej skomplikowanymi i surowymi przepisami. Od statystyki publicznej, przez przeciwdziałanie praniu pieniędzy, ochronę sygnalistów, raportowanie w zakresie cen transferowych i schematów podatkowych czy praktyki związane z terminami zapłaty – przedsiębiorcy muszą wszystko mieć policzone, rozliczone, zaprotokołowane i najczęściej przekazane do jednego z kilkunastu urzędów.

 

Rządzący coraz więcej obowiązków państwa przerzucają na przedsiębiorców – co wymaga tworzenia w strukturach firmy odpowiednich procedur pozwalających usystematyzować codzienną pracę i ułatwić wypełnianie wymogów względem Państwa, a także zidentyfikować osoby odpowiedzialne za ich realizację.

 

W czasie najbliższego webinaru eksperci Mariański Group – adwokatka Anna Dolińska i adwokat Bartosz Rodak przedstawią te procedury, które mają największe znaczenie dla przedsiębiorców, omówią zagadnienia mogące budzić największe obawy. W trakcie spotkania postarają się oni wyjaśnić podstawowe kwestie związane z tym:

  1. Jakie procedury należy wcielić w życie i w jakim zakresie?
  2. Kto powinien brać udział w ich przygotowaniu i jak można przeprowadzić ich wdrożenie w sposób szybki i sprawny?
  3. Co grozi za brak odpowiednich procedur lub ich nieprawidłową implementację w firmie?
  4. Jak wygląda podejście organów państwa do kontroli posiadania i przestrzegania stosownych procedur.

Webinar poprowadzą:

  • Mec. Anna Dolińska, Adwokat w Zespole Prawnym.
  • Mec. Bartosz Rodak, Adwokat, Doradca podatkowy w Zespole Prawnym.

Zapisz się i dowiedz się więcej:

Najnowsze aktualności

pl