Prof. Adam Mariański w Senacie RP

22 kwietnia 2022

Prof. Adam Mariański był dzisiaj gościem specjalnym posiedzenia Senackich Zespołów ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz ds. Zrównoważonego Rozwoju.

Prof. Mariański został zaproszony przez senatorów do wygłoszenia wystąpienia pt. “Mity i fakty o Polskim Ładzie, czyli jak naprawianie chaosu nazywać obniżką podatków”.

  • Od czerwca 2021 mówiliśmy, że Polski Ład powiększy tylko chaos i niesprawiedliwość podatkową, ale głos ekspertów nie był wtedy słuchany. Teraz rząd próbuje naprawiać coś, czego naprawić się nie da. Taka legislacja w ogóle nie powinna się zdarzyć – mówił prof. Adam Mariański. – Dla przedsiębiorców najważniejsza jest pewność i stabilność prawa, to jest nawet ważniejsze niż wysokość samego podatku. Teraz rząd zajmuje się nowymi projektami, które są nazywane „kolejną obniżką podatków”. To nieprawda, Polski Ład był drastycznym podniesieniem obciążeń podatkowych polskich przedsiębiorców.

Prof. Adam Mariański wziął również udział wraz z senatorami w specjalnej konferencji prasowej poświęconej aktualnym zmianom w prawie podatkowym. Zapis spotkania z mediami jest dostępny na profilu FB Senatu RP:

zapis spotkania

Transmisja z posiedzenia Senackich Zespołów ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz ds. Zrównoważonego Rozwoju jest w całości dostępna online:

transmisja online

 

Najnowsze aktualności

pl