Webinar: KKS – jak nie trafić za kraty za lenistwo

15 czerwca 2022

22 czerwca br. (środa, start godz. 10.00) zapraszamy na webinarium:
KKS – jak nie trafić za kraty za lenistwo

Przepisy karne skarbowe, zaprojektowane w celu zabezpieczenia bezpieczeństwa finansowego państwa są dla przedsiębiorców częstym problemem, niezależnie od tego czy winni są jakiegokolwiek naruszenia przepisów – organy bowiem nadużywają swoich uprawnień, popisują się też całkowitym brakiem znajomości realiów gospodarczych.

Co więcej ostatnie zapowiedzi ze strony rządzących mogą spowodować, że KKS stanie się jeszcze bardziej istotnym narzędziem represji wobec prowadzących działalność w Polsce. W powiązaniu z przepisami o odpowiedzialności karnej podmiotów zbiorowych, co do których ciągle planowane są zmiany może to oznaczać trudne chwile dla polskich przedsiębiorców. Na chwilę obecną zaś oznacza to, że konieczne jest podjęcie szeregu działań, w tym w szczególności:

  • identyfikacja potencjalnych osób narażonych na odpowiedzialność,
  • ustalenie obszarów w których może istnieć zagrożenie wszczęciem postępowania karnego,
  • przygotowanie firmy na wszczęcie postępowania i prowadzenie wieloletniego sporu,
  • wdrożenie rozwiązań mitygujących ryzyko i zapewniających bezpieczeństwo prowadzonej działalności.

Tego typu zagadnienia są skomplikowane i często niestety ignorowane przez przedsiębiorców (w myśl zasady, że uczciwy przedsiębiorca nie jest przestępcą, więc nie ma się o co martwić), co więcej wymagają także zainwestowania środków i czasu. Dlatego w trakcie najbliższego webinaru eksperci Mariański Group przedstawią obowiązki przedsiębiorców w zakresie prawa karnego, omówią podstawowe zasady odpowiedzialności i sposoby przygotowania firmy na udział w postępowaniu karnym, przedstawią najważniejsze zagrożenia praktyczne wynikające z dotychczasowej praktyki polskiej prokuratury, urzędów celno-skarbowych oraz sądów. Postarają się rozwiać największe mity związane z KKS.

Rozmowę na te tematy przeprowadzą Bartosz Rodak, adwokat i doradca podatkowy w Zespole Prawnym MG oraz Dawid Tomaszewski, radca prawny w Zespole Prawnym MG, W trakcie webinaru postarają się oni wyjaśnić podstawowe kwestie związane z tym:

  • kto może ponosić odpowiedzialność
  • co może pomóc firmie uniknąć długoletniej batalii sądowej w sprawie karnej skarbowej
  • jak identyfikować transakcje i sytuacje mogące mieć negatywne skutki w sferze prawa karnego
  • jak wygląda obecna praktyka organów ścigania i sądów w zakresie KKS.

Zapisz się na:


Najnowsze aktualności

pl