WEBINAR: Ulga B+R & IP Box w praktyce

21 lipca 2020

4 sierpnia br. (wtorek) o godz. 10.00 zapraszamy na webinar:
Ulga B+R & IP Box w praktyce

Preferencje podatkowe w zakresie prac badawczo-rozwojowych od kilku już lat zyskują coraz większą popularność wśród przedsiębiorców. Zarówno funkcjonująca od 2016 roku ulga na prace badawczo rozwojowe, w skrócie ulga B+R, oraz nieco późniejsza, bo działająca od 2019 roku, preferencyjna stawka podatkowa dla kwalifikowanych dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej, tzw. ulga IP BOX, pozwalają na korzystne opodatkowanie działalności innowacyjnej. Świadczy o tym zwiększająca się z roku na rok wysokość odliczanych przez przedsiębiorców kosztów kwalifikowanych.

Pomimo tego przedsiębiorcy nadal podchodzą do nich z pewną rezerwą. Przyczyną są przede wszystkim niejasne przepisy powodujące problemy w zakresie definicji działalności badawczo-rozwojowej czy też prawidłowego wyodrębnienia kosztów kwalifikowanych w ewidencji księgowej np. wynagrodzeń pracowników. Wiele z zagadnień związanych z zastosowaniem ulg B+ R i IP BOX zostało co prawda rozstrzygniętych w drodze interpretacji indywidualnych i orzeczeń sądów administracyjnych, jednakże wciąż pojawiają się dylematy i wątpliwości ze strony przedsiębiorców.

Podczas webinarium postaramy się odpowiedzieć na najczęściej pojawiające się pytania co do zastosowania preferencji podatkowych dotyczących działalności badawczo rozwojowej.

W pierwszej części webinarium zajmiemy się ulgą B+R, w kolejnej zaś ulgą IP Box.
Omówione zostaną m.in.:

  • przesłanki zastosowania ulg,
  • przykłady najczęściej pojawiających się wątpliwości związanych z zakwalifikowaniem prowadzonej działalności do prac badawczo-rozwojowych,
  • główne problemy występujące z uznaniem wydatków za koszty kwalifikowane,
  • kwestie ewidencjonowania kosztów kwalifikowanych oraz ich kwalifikacji np. pod kątem obliczenia wskaźnika nexus mającego zastosowanie w uldze IP Box, oraz
  • praktyczne wskazówki, jak przygotować się do ewentualnych kontroli weryfikujących prawidłowość zastosowania ulg badawczo-rozwojowych.

Webinarium zostanie przeprowadzone w formie rozmowy ekspertów Mariański Group. Formie przystępnej dla odbiorców. W rozmowie udział wezmą Cezary Krysiak, doradca podatkowy & Marta Olewińska, starszy konsultant w MG.

Zapisz się i dowiedz się więcej:

 





Najnowsze aktualności

pl