Specjalizacje:
Wykształcenie:
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek Prawo.
Obecnie odbywa aplikację adwokacką (II rok) przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Łodzi.
Najbardziej cieszy ją dobrze wykorzystany czas, więc spędza go aktywnie. Gdy nie biega, nie jeździ na rowerze i nie trenuje siłowo – gotuje i piecze, ostatnio pasjonuje się kuchnią roślinną. Lubi oglądać filmy w kinach studyjnych i marzy o podróży do Ameryki Południowej.
Praktyczne przedstawienie regulacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z 23.10.2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii (Dz.Urz. UE L Nr 305, s. 17), z uwzględnieniem rozwiązań proceduralnych, a także orzecznictwa.
Wprowadzenie przepisów dyrektywy 2019/1937 to początek zmian w zakresie prawa pracy, a także problematyki compliance, która ma zapewnić zgodność działalności firmy z przepisami prawa.
Regulacje mają zapewnić poprawę w zakresie egzekwowania prawa i polityk Unii w określonych dziedzinach poprzez ustanowienie wspólnych minimalnych norm zapewniających wysoki poziom ochrony sygnalistów, czyli osób pracujących w sektorze publicznym lub prywatnym zgłaszających naruszenia w kontekście związanym z pracą.
Połączenia, podziały i przekształcenia spółek oraz grup spółek prawa handlowego. Zagadnienia prawne i podatkowe. Komentarz praktyczny to publikacja, w której Autorzy w niezwykle jasny i przystępny sposób wyjaśniają najbardziej skomplikowane konstrukcje prawne, w tym samą istotę restrukturyzacji. Definiują ją przede wszystkim jako wszelkie działania prowadzące do zmiany struktury podmiotu gospodarczego w celu zwiększenia jego efektywności i funkcjonalności.
Opracowanie ma na celu przybliżyć tematykę transformacji podmiotów gospodarczych w rozumieniu przepisów KSH tj. łączenia, podziału i przekształcenia spółek oraz regulacji między kilkoma spółkami. Komentarz skupia się głównie na podejmowaniu właśnie takich działań, które mają zabezpieczać firmy, umożliwić ich dalszy rozwój, przeciwdziałać niewypłacalności, konieczności restrukturyzacji długu, ewentualnej upadłości. Dodatkowo wzbogacona została o komentarz dotyczący nowych przepisów wprowadzanych przez nowelizacje KSH.