Debata DGP. Podatnicy zastosują nową Ordynację w 2020 r.

27 grudnia 2018

Prof. Adam Mariański,  wziął udział w debacie na temat nowej Ordynacji podatkowej. Debatę zorganizował Dziennik Gazeta Prawna.

„Podatnicy zastosują nową Ordynację w 2020 r.” – pod takim tytułem ukazał się artykuł w DGP, zawierający wiele istotnych wypowiedzi prof. Adama Mariańskiego.

„Głównym problemem jest to, że nowa ordynacja nie zawiera przepisów, które w większym stopniu niż dziś chroniłyby podatnika” – zauważył prof. Adam Mariański –  „Na świecie jest tak, że podatnik gra z fiskusem w otwarte karty, ale dostaje w zamian jedną wiążącą odpowiedź. U nas kontrola będzie mogła zakwestionować to, co podatnik uzyskał w ramach współpracy. Oczywiście sama idea współpracy jest bardzo dobra, ale to tylko mały krok. Powinniśmy to uregulować bardziej odważnie”…

W Debacie udział wzięli: wiceminister finansów Filip Świtała, doradca podatkowy i Partner w MDDP Alicja Sarna, członek Komisji Kodyfikacyjnej Ogólnego Prawa Podatkowego Ireneusz Krawczyk  i Andrzej Zubik, dyrektor w dziale podatkowo-prawnym PwC.

Artykuł:

Podatnicy zastosują nową ordynację podatkową w 2020 r.

 

Inf. na temat Debaty zamieszczona przez Krajową Radę Doradców Podatkowych:

Informacja KRDP

 

Najnowsze aktualności

pl