Praktyczne przedstawienie regulacji dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1937 z 23.10.2019 r. w sprawie ochrony osób zgłaszających naruszenia prawa Unii (Dz.Urz. UE L Nr 305, s. 17), z uwzględnieniem rozwiązań proceduralnych, a także orzecznictwa.
Wprowadzenie przepisów dyrektywy 2019/1937 to początek zmian w zakresie prawa pracy, a także problematyki compliance, która ma zapewnić zgodność działalności firmy z przepisami prawa.
Regulacje mają zapewnić poprawę w zakresie egzekwowania prawa i polityk Unii w określonych dziedzinach poprzez ustanowienie wspólnych minimalnych norm zapewniających wysoki poziom ochrony sygnalistów, czyli osób pracujących w sektorze publicznym lub prywatnym zgłaszających naruszenia w kontekście związanym z pracą.
Połączenia, podziały i przekształcenia spółek oraz grup spółek prawa handlowego. Zagadnienia prawne i podatkowe. Komentarz praktyczny to publikacja, w której Autorzy w niezwykle jasny i przystępny sposób wyjaśniają najbardziej skomplikowane konstrukcje prawne, w tym samą istotę restrukturyzacji. Definiują ją przede wszystkim jako wszelkie działania prowadzące do zmiany struktury podmiotu gospodarczego w celu zwiększenia jego efektywności i funkcjonalności.
Opracowanie ma na celu przybliżyć tematykę transformacji podmiotów gospodarczych w rozumieniu przepisów KSH tj. łączenia, podziału i przekształcenia spółek oraz regulacji między kilkoma spółkami. Komentarz skupia się głównie na podejmowaniu właśnie takich działań, które mają zabezpieczać firmy, umożliwić ich dalszy rozwój, przeciwdziałać niewypłacalności, konieczności restrukturyzacji długu, ewentualnej upadłości. Dodatkowo wzbogacona została o komentarz dotyczący nowych przepisów wprowadzanych przez nowelizacje KSH.
Praktyczny komentarz do ustawy o zmianie ustawy z 29.10.2021 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. z 2021 r. poz. 2105). Pozycja profesjonalnie, a jednocześnie w przystępny sposób objaśnia zmiany dotyczące prawa podatkowego, które mają wejść w życie w 2022 roku…
Skuteczny proces budowy firmy wielkopokoleniowej jest o wiele bardziej złożony. “Budując dla pokoleń” to przewodnik dedykowany przedsiębiorcom, którym zależy na tym, by ich firma przetrwała więcej niż jedno pokolenie.
Prof. Adam Mariański przedstawia najczęstsze błędy popełnianie przez polskie rodziny. Katalog błędów nie jest zamknięty, ale obejmuje najczęstsze przypadki, z którymi spotkał się Prof. Mariański doradzając firmom rodzinnym. W każdej z nich podejmowane są błędne decyzje – im wcześniej to sobie uświadomimy, tym łatwiej będzie nam ich uniknąć.
“Budując dla pokoleń” już w sprzedaży: www.budujacdlapokolen.pl