Compliance: Sygnalista w prawie i praktyce. Mariański Group i Whistlelink zapraszają na webinar.

29 października 2021

Grudzień 2021 roku będzie gorącym okresem. Zaczną bowiem obowiązywać przepisy dotyczące ochrony sygnalistów (whistleblowers). Dla części podmiotów oznaczać to będzie konieczność wdrożenia szczegółowych procedur, dla innych dostosowanie przepisów wewnętrznych do nowej rzeczywistości prawnej. Zaaangażowane w zmiany będą działy kadr, compliance, obsługa prawna oraz personel IT – zmiany wymagają szerokiej koordynacji i współdziałania w wielu obszarach. Dla firm oznacza to konieczność podjęcia szeregu działań – od audytu obecnych rozwiązań, przez przygotowanie zmian w regulaminach pracowniczych, aż po szkolenie i prowadzenie bieżących działań z zakresu compliance dotyczącego sygnalistów. Wdrożenie nie jest proste, może wymagać czasu i środków.

3 listopada br. (o godz. 10.30) zapraszamy na webinar: „Compliance: Sygnalista w prawie i praktyce”, podczas którego eksperci Mariański Group oraz przedstawiciele firmy Whistlelink przedstawią obowiązki przedsiębiorców w zakresie sygnalistów, omówią korzyści z wdrożenia odpowiednich rozwiązań w firmie, ale także przedstawią najważniejsze zagrożenia praktyczne wynikające z dotychczasowej praktyki polskiej i europejskiej.

Rozmowę przeprowadzą Bartosz Rodak, adwokat w Zespole Prawnym MG oraz Urszula Garbicz-Bryś z firmy Whistlelink – dostawcy bezpiecznych i sprawdzonych rozwiązań informatycznych obsługujących procedury sygnalizacyjne.

W trakcie webinaru poruszą podstawowe kwestie związane z tym jakie obowiązki ciążą lub będą ciążyć na przedsiębiorcach, jak należy przygotować personel w firmie, jakie korzyści przyniesie wdrożenie przepisów o sygnalistach, a także jakie kary grożą za niewdrożenie rozwiązań w terminie.

 

Zapisz się i dowiedz się więcej:

Najnowsze aktualności

pl