Webinar: Zmniejszyły się wpływy do budżetu – Podatniku szykuj się na kontrolę!

9 listopada 2022

17 listopada (godz. 10.00) zapraszamy na webinar:
Zmniejszyły się wpływy do budżetu – Podatniku szykuj się na kontrolę!

Prowadzenie biznesu w Polsce wiąże się z częstymi kontrolami – tym częstszymi im trudniejsza staje się sytuacja finansowa państwa. Przedsiębiorcy dzielą się na tych, którzy byli kontrolowani, są w trakcie kontroli lub będą kontrolowani.

Postępowania w obszarze podatków często prowadzone są w sposób długotrwały, wiążą się też z ograniczeniem możliwości korzystania z zasobów firmy, a ich tryb często firmę przerasta. Przedsiębiorca zamiast skupić się na biznesie, musi angażować środki i czas w spór z fiskusem. W związku z tym przedsiębiorcy zgadzają się nawet na łamanie swoich praw – w sferze podatków skala naruszeń podstawowych przepisów dokonywanych przez organy jest niezaprzeczalnym faktem.

Sytuacji nie ułatwiają pomysły rządzących, którzy coraz więcej obowiązków państwa przerzucają na samych przedsiębiorców, wymuszając przygotowanie kolejnych raportów, zestawień, procedur – powoduje to, że czasu na prowadzenie prawdziwego biznesu jest coraz mniej, a kary wymierzane są już za sam brak danej procedury, niekoniecznie za nieprawidłowe rozliczenie podatku.

Eksperci Mariańscy Group zdają sobie sprawę z tych problemów i chcą przygotować Państwa do ewentualnych sporów z fiskusem. W czasie webinaru mec. Monika Wolska-Bryńska i mc. Bartosz Rodak powiedzą jak przygotować firmę i siebie do kontroli w obszarze podatkowym, kto może spodziewać się kontroli i jak może zmniejszyć ryzyko jej negatywnych wyników, jak zabezpieczyć majątek firmowy i prywatny. Przedstawią również najciekawsze zagadnienia związane z przebiegiem procedur podatkowych w praktyce.

Prowadzący postarają się wyjaśnić podstawowe kwestie związane z tym:

  1. Kto narażony jest na kontrolę w 2023 roku?
  2. Jakie obszary podatkowe najczęściej w praktyce budzą niepokój organów?
  3. Jak przygotować firmę na kontrolę?
  4. Jak wygląda kontrola przy prawidłowo wdrożonym compliance, a jak bez niego?
  5. Jakie są najczęstsze nadużycia uprawnień przez organy podatkowe?
  6. Co grozi za brak odpowiednich procedur lub ich nieprawidłową implementację w firmie i jak może to utrudnić pozytywne (dla podatnika) zakończenie kontroli?
  7. Czym może skończyć się kontrola prowadzona bez prawidłowego przygotowania i reprezentacji przedsiębiorcy?
  8. Jak zabezpieczyć majątek firmowy i prywatny ?

Zapisz się i dowiedz się więcej:


Najnowsze aktualności

pl